MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI LZS

W dniu 19-09-2020 r w Hali Sportowej, Klubu Sportowego „Legion” w Bydlinie gm. Klucze pow. Olkusz  odbyły się mistrzostwa Małopolski Ludowych Zespołów Sportowych . Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Sobolik wystawił sześcio osobową reprezentację: Martynę Karteczka, Mateusza Kąckiego, Sebastiana Trojańskiego, Dominika Pałkę, Babral Stanisława, Patryka Kąckiego. Trener,  Krzysztof Kluba, natomiast  z ramienia Zarządu Klubu, reprezentacją opiekował się wiceprezes Jan Nowak. Rewelacyjnie zagrali wszyscy zawodnicy zdobywając  pięć medali.  W kadetkach, Martyna Karteczka  zdobyła  mistrzostwo Małopolski w tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców wicemistrzostwo wywalczył Babral Stanisław a Patryk Kącki zdobył brązowy medal. W juniorach rewelacyjną grą popisał się Mateusz Kącki zostając mistrzem Małopolski, jego kolega klubowy w tej kategorii wiekowej Sebastian Trojański zdobył brązowy medal  a  debiutant Dominik Pałka zajął wysokie piąte miejsce. Taki sukces był możliwy jedynie dzięki temu, że  wszyscy zawodnicy Sobolika  systematycznie trenowali całe wakacje.