O nas

W roku 1998 już prowadził treningi tenisa stołowego z dziećmi w garażu własnego domu w miej. Kamyk trener Krzysztof Kluba a od roku 2000 woził na własny koszt na  sparingi do Leszczyny i Tymbarku zawodników z Łapanowa i Leszczyny, którzy następnie od roku 2005 byli zawodnikami „Sobolika”. Korzenie tenisa stołowego w Gminie Łapanów  wywodzą się z Tymbarku gdzie trener tego Klubu Pan Maciej Urbański przekazał całą wiedzę trenerską Krzysztofowi Klubie. Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Sobolik został zarejestrowany w grudniu 2005r ale treningi odbywały się już w domu Parafialnym w Sobolowie od wakacji.

DSC02822DSC02780

DSC02785DSC02788

DSC02790DSC02792

DSC02794DSC02796

DSC02798

 

W początkowej fazie powstania klubu dużą pomoc okazali Pan Wójt Jan Kulig, przewodniczący RG Łapanów Pan Andrzej Śliwa,  ksiądz proboszcz Stanisław Jachym, Prezes Krzysztof Sotoła, Pani Anna Bukowska-Bogacz pomagając stworzyć skromną bazę treningową w Zespole Szkół w Łapanowie i domu Parafialnym w Sobolowie. Państwo Starkowscy z Sobolowa, przekazali  Klubowi  stół do tenisa stołowego i 2 stoły zakupił UG Łapanów i tak się to zaczęło na 3 stołach.  Od początku powstania klubu wiodącym sportem był tenis stołowy. Pierwsze stroje sportowe dla zawodników zakupiły firmy Kollbud i Austrobud w roku 2007. W roku 2008 rozpoczęliśmy treningi w Domu Wiejskim w Chrostowej gdzie ponownie firmy Austrobud i Kollbud okazały pomoc kupując stół do tenisa stołowego a 2 stoły przekazało Ministerstwo Sportu i Rekreacji, których w tym czasie mieliśmy 6, 3 w Chrostowej i 3 w Łapanowie oraz w tym samym roku Pan Janusz Fryc zakupił stroje sportowe dla dzieci i dzięki niemu bardzo ładnie prezentowały się nasze zawodniczki na turnieju międzynarodowym w Nowym Targu. W roku 2005 już na stałe weszły do programu imprez sportowych organizowanych przez nasz Klub, KPP w Bochni i Zespół Szkół w Sobolowie turnieje tenisa stołowego: o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bochni i Polsko-Włoski, które od samego początku pomagały organizować firmy: Hydrosprzęt z Łąkty Dolnej a dokładnie jej prezes Pan Wiesław Kukla, Nowbud, Austrobud, Kollbud. W roku 2009 decyzją zarządu i rady sołeckiej Chrostowej treningi przeniesiono do Domu Wiejskiego w Chrostowej, który został wyremontowany przy bardzo dużym zaangażowaniu: wszystkich mieszkańców Chrostowej, pracowników urzędu gminy w Łapanowie i wsparciu radnych rady gminy Łapanów, licznych sponsorów a o specjalistyczne wyposażenie wystarali się działacze LUKS „Sobolik”.

W klubie działa sekcja siatkówki, która uczestniczy w rozgrywkach ligii  między powiatowej odnosząc liczne sukcesy.

Zarząd Klubu jest pięcioosobowy

Prezes Krzysztof Sotoła-trener siatkówki

Wice prezes Krzysztof Kluba-trener tenisa stołowego

Sekretarz -skarbnik Anna Bukowska-Bogacz

Członkowie: Tomasz Rajzer-dyrektor sportowy sekcji tenisa stołowego

Jan Nowak kierownik drużyny młodzieżowej tenisa stołowego oraz II trener.

Komisja rewizyjna: Agnieszka Opoka, Ewelina Kluba, Bogumiła Gądek

Przy klubie działa rada rodziców: w składzie- Anna Bratownik, Ewa Rajzer, Celina Bukowska, Stefan Kasiński. Benedykt Palczewski, Antoni Palczewski, Sławomir Cefal, Maria Nowak, Jadwiga Baran, która posiada swój komitet, organizuje  uroczystości dla dzieci oraz dba o porządek na świetlicy w Chrostowej

Aktywnymi działaczami w klubie są:

Tomasz Bratownik, Bogusława i Jerzy Gądek, Stefan Kasiński, Ewelina Kluba: którzy organizują wyjazdy na zawody i pomagają trenerowi

Klub uczestniczy w rozgrywkach: IV i V ligi rejonu Tarnów, III lidze kobiet od 2010r oraz w  WTK i OTK .

 

 

Zawodnicy:

Ewelina Kluba, Aneta Nowak, Stanisław Kasiński, Janusz Kruczek, Przemysław Kruczek, Mateusz Kruczek, Agnieszka Kruczek, Jerzy Gądek, Mateusz Gądek,

Natalia Gądek, Kluba Krzysztof, Sebastian Bratownik, Julia Bratownik, Aleksandra Rajzer, Krzysztof Rajzer, Oskar Bukowski, Oliwia Bukowska, Jakub Baran, Janusz Nowak Palczewska Anna, Palczewski Wojciech, Sebastian Cefal, Natalia Zborowska, Jan Nowak, Patryk Nowak, Kamil Talarczyk.

Klub obecnie posiada własnych sędziów tenisa stołowego Ewelinę Kluba i Krzysztofa Klubę, którzy posiadają licencję PZTS.

Obecnie najbardziej utytułowanymi zawodnikami klubu są:

Ewelina Kluba 4 i 7 miejsce na Mistrzostwach Polski LZS.

Na dwóch turniejach międzynarodowych gdzie było 8 państw w 2007r i 9 w 2008r  zdobyła w drużynie złoty medal i dwa srebrne indywidualnie.

Dwukrotna mistrzyni woj. małopolskiego LZS i zdobywczyni 3 miejsca.

Natalia Gądek 5 na Mistrzostwach Polski Skrzatów.

Sebastian Bratownik 9 na Mistrzostwach Polski Skrzatów.

Aneta Nowak mistrzyni woj. małopolskiego LZS w roku 2010 i 4 miejsce drużynowo na turnieju międzynarodowym.

Stanisław Kasiński wice mistrz małopolski LZS 2010 i 3 miejsce w 2009r.

Drużynowo:

Aleksandra Rajzer i Natalia Gądek mistrzynie woj. małopolskiego UKS w roku 2009 oraz II miejsce na półfinałach Mistrzostw Polski.

Stanisław Kasiński i Patryk Nowak wice mistrzostwo małopolski UKS w roku 2007.

Agnieszka Kruczek i Natalia Gądek III miejsce na mistrzostwach małopolski UKS w 2008r.

Sebastian Bratownik, Oskar Bukowski, Sebastian Cefal III miejsce na mistrzostwach małopolski UKS w roku 2009 oraz II miejsce na półfinałach Mistrzostw Polski.

Obecnie aż 11 zawodników stało na podium mistrzostw województwa małopolskiego w 5 letniej historii klubu.

Mamy dalsze sukcesy o tym można czytać na stronie „Osiągnięcia”.

 

Obecny skład drużyny:

BARAN Jakub (rok urodzenia 1999)

BRATOWNIK Julia (rok urodzenia 2005)

BRATOWNIK Sebastian (rok urodzenia 2001)

GĘŚLAK Dominik (rok urodzenia 2004)

KASIŃSKI Stanisław (rok urodzenia 1997)

KLUBA Ewelina (rok urodzenia 1989)

KLUBA Krzysztof (rok urodzenia 1962)

NOWAK Aneta (rok urodzenia 1994)

NOWAK Jan (rok urodzenia 1971)

NOWAK Janusz (rok urodzenia 1995)

NOWAK Patryk (rok urodzenia 1997)

PALCZEWSKI Wojciech (rok urodzenia 2002)

RAJZER Aleksandra (rok urodzenia 2000)

RAJZER Krzysztof (rok urodzenia 2003)

STATEK Paweł (rok urodzenia 2004)

WOŹNIAK Damian (rok urodzenia 1998)

Dodaj komentarz