Osiągnięcia

 

W dniu 28-11-2012r  w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Olkuszu ul. Wiejska odbyły się eliminacje województwa Małopolskiego do IV Ogólnopolskiego Festiwalu Tenisa Stołowego, których organizatorem był MOSiR w Olkuszu  oraz Krakowski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego  pod Patronatem Ministra Sportu i Turystyki oraz Marszałka Województwa Małopolskiego. W eliminacjach brało udział 116 dzieci w kategorii zawodników z licencjami LUKS „Sobolik” i Szkoły reprezentowali: Aleksandra Rajzer PSP Łapanów oraz Sebastian Bratownik ZS w Sobolowie.  W kategorii klas I-III Szkoły Podstawowe:  Julia Bratownik  ZS w Sobolowie, Krzysztof Rajzer PSP w Łapanowie. Wymienione kategorie były bardzo mocno obstawione, ponieważ zgłosili się do turnieju wszyscy czołowi zawodnicy w Małopolsce. Świetnie wypadli zawodnicy  „ Sobolika” Julia Bratownik II miejsce (najmłodsza zawodniczka w turnieju 7 lat), Sebastian Bratownik III miejsce, Krzysztof Rajzer IV miejsce, Aleksandra Rajzer VII  miejsce. Startowali też zawodnicy z terenu Naszej Gminy i na gratulacje zasługuje V miejsce Natalii Gądek  i VI miejsce Faustyny Strug z PSP Grabie.

1213_olkusz_dek_5[1]1213_olkusz_dek_4[1]

W dniu 13-11-2012r godz. 14 w Świetlicy Wiejskiej w Chrostowej gm. Łapanów pow. Bochnia odbyły się eliminacje dla rejonu Bochnia do IV Ogólnopolskiego Festiwalu Tenisa Stołowego, których organizatorem był Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Sobolik” oraz

DSC02843

 

Krakowski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego  pod Patronatem Ministra Sportu i Turystyki oraz Marszałka Województwa Małopolskiego.  W eliminacjach wzięło udział 30 dzieci w wyniku których wyłoniono zwycięzców:

 

Krakowski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego  pod Patronatem Ministra Sportu i Turystyki oraz Marszałka Województwa Małopolskiego.  W eliminacjach wzięło udział 30 dzieci w wyniku których wyłoniono zwycięzców:

I-III klasa – ur. 2003-2005 (z licencjami PZTS lub bez licencji)

Dziewczęta:
1.Julia Bratownik – LUKS „Sobolik” (ZS Sobolów)
2.Faustyna Strug (PSP Grabie)
3.Klaudia Uran (PSP Grabie)

 Chłopcy:
1.Krzysztof Rajzer – LUKS „Sobolik” (PSP Łapanów)
2.Paweł Statek – LUKS „Sobolik” (PSP Cichawka)
3.Dominik Kucharczyk (PSP Grabie)

IV-VI klasa – ur. 2000-2002 (bez licencji PZTS)

Dziewczęta:
1.Karolina Strug (PSP Grabie)
2.Gabriela Stalmach (PSP Grabie)
3.Weronika Serafin (ZS Sobolów)

Chłopcy:
1.Przemysław Kaciczak (PSP Grabie)
2.Amadeusz Kantor (PSP Zbydniów)
3.Szymon Olszewski (PSP Grabie)

IV-VI klasa – ur. 2000-2002 (z licencjami PZTS)

Dziewczęta:
1.Natalia Gądek – UKS Szczytniki (PSP Grabie)
2.Aleksandra Rajzer – LUKS Sobolik (PSP Łapanów)

Chłopcy:
1.Sebastian Bratownik – LUKS „Sobolik” (ZS Sobolów)
2.Wojciech Palczewski – LUKS „Sobolik” (ZS Sobolów)

 

 

W dniu 17-11-2012r. w Ośrodku Sportu i Rekreacji  w Nowej Sarzynie woj. Podkarpackie odbyły się półfinały Mistrzostw Polski  Uczniowskich Klubów Sportowych w tenisie stołowym. LUKS „Sobolik” Sobolów  reprezentowały dwie drużyny w młodzikach (do 13 lat) dziewczęta: Julia Bratownik, Aleksandra Rajzer, chłopcy:  Sebastian Bratownik,  Krzysztof Rajzer, które ostatecznie zajęły III miejsca. Sukcesem było już zakwalifikowanie się obydwu zespołów do półfinału ponieważ Julia Bratownik  (7 lat) i Krzysztof Rajzer { 9 lat)w tej kategorii wiekowej byli  najmłodszymi zawodnikami nie tylko na mistrzostwach Małopolski lecz na półfinałach w Nowej Sarzynie co szczególnie zwróciło uwagę trenerów i  jest dobrą prognozą na przyszłość.

DSC02849DSC02846

W dniu 09-12-2012r w Sali Sportowej Szkoły Podstawowej w Szczytnikach odbył  się I Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny w tenisie stołowym, Skrzatów ( dzieci  ur.  2004r i młodsze) . Ludowy Uczniowski Klub Sportowy  „Sobolik” reprezentowało 6 zawodników (najliczniejsza  grupa w Małopolsce w tej kategorii wiekowej), dziewczęta: Julia Bratownik, Anna Niepsuj, chłopcy: Paweł Statek, Dominik Gęślak, Maciej Stopa i Filip Niepsuj. Na wyróżnienie zasługują wszyscy  tenisiści stołowi  „Sobolika”  pomimo tego, że są jeszcze małymi dziećmi  swoją postawą wykazali profesjonalizm i duże opanowanie w trudnych pojedynkach. Julia Bratownik zajęła I miejsce, Anna Niepsuj IV miejsce, Paweł Statek V miejsce. Zaczyna przynosić efekty kilkuletnia praca trenerów: Krzysztofa Kluby, Jana Nowaka i Eweliny Durak. Podziękowania należą się wszystkim rodzicom, którzy tak licznie i gorąco dopingowali najmłodszych zawodników „Sobolika”, którzy wszystkim przynieśli tyle radości.

p091212_13.13_[01]p091212_13.11_[02]

p091212_13.07_[01]

W dniu 02-11-2012r w Centrum Edukacyjno-Sportowym „Solne Miasto” w Wieliczce odbył się II Świąteczny Turniej Tenisa Stołowego pod patronatem Burmistrza Wieliczki, który zgromadził czołowych zawodników z Małopolski. Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Sobolik”  reprezentowali: Szkoły Podstawowe, Aleksandra Rajzer PSP Łapanów i Sebastian Bratownik ZS w  Sobolowie. Gimnazja: ZS w Sobolowie ,  Patryk Nowak   i Stanisław Kasiński  w kategorii seniorów: Janusz Nowak LO nr II w Bochni. Wszyscy   zawodnicy „Sobolika” wykazali sportową postawę nawiązując wyrównaną walkę z zawodnikami z innych Klubów , zajmując czołowe miejsca. Sebastian Bratownik II miejsce, Aleksandra Rajzer IV miejsce.

DSC02859DSC02858

W dniu 28 października br. w Nowym Targu odbył się II Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny młodzików – dzieci do lat 13. Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Sobolik” reprezentowali Krzysztof Rajzer, Sebastian Bratownik, Julia Bratownik i Aleksandra Rajzer.

Najlepiej zaprezentowała się Aleksandra Rajzer, która zajęła V miejsce, oraz Sebastian Bratownik – zdobywca VI miejsca w Małopolsce.

1213_2wtk_mlodzikow_07[1]1213_2wtk_mlodzikow_06[1]

 

W dniu 25-11-2012r w Hali Sportowej KS Bronowianka Kraków odbyły  się Wojewódzkie Turnieje Klasyfikacyjne w tenisie stołowym, Juniorów ( do 18 lat) i Żaków (do 11 lat). Ludowy Uczniowski Klub Sportowy  „Sobolik” reprezentowało 10 zawodników,  Juniorzy:  Aleksandra  Rajzer,  Nowak Janusz, Nowak Patryk, Kasiński Stanisław, Damian Woźniak,  Sebastian Bratownik, Żaki: Julia Bratownik, Wojciech Palczewski, Krzysztof Rajzer, Paweł Statek. Dobrze wypadli najmłodsi zawodnicy, Julia Bratownik ( 7 lat) i Wojciech Palczewski  (10 lat) zajęli V miejsca, Krzysztof Rajzer VIII miejsce ( 9 lat) a debiutujący w tym roku w tej kategorii Paweł Statek (8 lat) wygrał cztery pojedynki i zajął  ostatecznie XIV miejsce. Na pochwałę zasługują wszyscy  tenisiści stołowi  „Sobolika” ponieważ byli jednymi z młodszych zawodników a swoją  postawą  udowodnili, że można powalczyć  i wygrywać nawet ze starszymi  o kilka lat  zawodnikami.  Podziękowania należą się wszystkim rodzicom, którzy tak licznie i gorąco dopingowali zawodników, szczególnie tych najmłodszych.

DSC02854DSC02853

W dniu 04-03-2012r w Zakliczynie rozegrano III Wojewódzki  turniej klasyfikacyjny, Żaków ( dzieci do lat 11), Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Sobolik” wystawił  sześcio osobową reprezentację w składzie:  Julia Bratownik , Sebastian Bratownik, Bukowski Oskar, Cefal Sebastian, Palczewski Wojciech, Krzysztof Rajzer.  Wszyscy zawodnicy zagrali bardzo dobrze  utrzymując  drużynowo I miejsce w małopolsce  a Sebastian Bratownik  indywidualnie zajął III miejsc e i  zakwalifikował się na Ogólnopolski Turniej Żaków w Gdańsku, który jest uznawany jako Mistrzostwa Polski w tej kategorii.

SN850626SN850630

 

W dniu 09-06-2012r w Gorlicach rozegrano Mistrzostwa Województwa Małopolskiego , Żaków

SN850817SN850816

SN850813

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Sobolik” wystawił  cztero osobową reprezentację w składzie: Sebastian Bratownik, Bukowski Oskar, Cefal Sebastian, Palczewski Wojciech.  Wszyscy zawodnicy zagrali bardzo dobrze  utrzymując  drużynowo I miejsce w generalnej klasyfikacji w Małopolsce  a Sebastian Bratownik  indywidualnie wywalczył mistrzostwo Małopolski. Jest to do tej pory w historii klubu największy sukces, ponieważ o zwycięstwo Sebastian Bratownik musiał walczyć z czołowymi zawodnikami w Polsce.  Należy do sukcesu drużyny dodać wkład Krzysztofa Rajzer, który startował w trzech Wojewódzkich Turniejach Klasyfikacyjnych zdobywając cenne punkty z kolegami dla Klubu.

IX Turniej w Tenisie Stołowym o Puchar Komendanta Powiatowego Policji

 DSC02822

 

Propagując sport oraz formy wypoczynku dzieci i młodzieży wolne od zagrożeń i uzależnień w czasie akcji pod nazwą „Bezpieczne Ferie 2012” policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bochni zorganizowali IX Turniej w Tenisie Stołowym o Puchar Komendanta Powiatowego Policji. Dzięki uprzejmości dyrekcji Zespołu Szkół w Sobolowie w dniu 15 lutego br.  rozegrano zawody na które mimo trudnych warunków drogowych dotarło 28 zawodników reprezentujących 10 szkół, także z powiatów, myślenickiego, limanowskiego i wielickiego. Dwa dni wcześniej w sali w Chrostowej rozegrano turniej wśród najmłodszych dzieci od lat 7 – 11. O zwycięstwo walczyło 15 „Skrzatów” i „Żaczków”.

Zwycięzców udekorował i wręczył im puchary insp. Marek Rudnik Komendant Powiatowy Policji w Bochni. W dekoracji uczestniczył również Andrzej Śliwa przewodniczący Rady Gminy Łapanów oraz Stanisław Sobczak dyrektor Zespołu Szkół w Sobolowie.

Dla wszystkich uczestników zawodów i ich  opiekunów przygotowano drobne upominki. Turniej został zorganizowany przez Ludowo Uczniowski Klub Sportowy „SOBOLIK” z Sobolowa, w którym wiceprezesem, trenerem a także pomysłodawcą zawodów jest Krzysztof Kluba, emerytowany już policjant, pracujący od lat z młodzieżą. 

Jak co roku, nie zawiedli darczyńcy fundując nagrody rzeczowe i upominki. Podziękowania należą się również samorządowcom oraz lokalnym przedsiębiorcom.   

Poniżej zamieszczono wyniki IX Turnieju w Tenisie Stołowym o Puchar Komendanta Powiatowego Policji, które rozegrano w dwóch terminach;

 

Zawody rozegrane w dniu 13 lutego w Chrostowej z udziałem 15 sportowców.

 

Kategoria „Skrzaty” –  dzieci do lat 7

Chłopcy;

 1. Paweł Statek  – SP Cichawka
 2. Maciej Stopa – SP w Jaroszówce pow. wielicki
 3. Gęślak Dominik – SP w Sobolowie
 4. Niepsuj Filip – SP w Jaroszówce

Dziewczęta;

 1. Bratownik Julia – SP Sobolów
 2. Niepsuj Ania – SP Jaroszówka
 3. Oliwia Bukowska – SP Sobolów

 

„Żaki młodsze” – dzieci do 9 lat

 1. Rajzer Krzysztof – SP Łapanów
 2. Statek Paweł – SP Cichawka
 3. Niepsuj Filip – SP Jaroszówka

 

„Żaki” –  dzieci do 11 lat

Chłopcy

 1. Sebastian Bratownik – SP Sobolów
 2. Bukowski Oskar – SP Sobolów
 3. Cefal Sebastian – SP Sobolów
 4. Wojciech Palczewski – SP Sobolów
 5. Krzysztof Rajzer – SP Łapanów
 6. Robert  Broda – SP Gruszów, pow. myślenicki

Dziewczęta:

 1. Aleksandra Rajzer – SP Łapanów
 2. Julia Bratownik – SP Sobolów
 3. Anna Niepsuj – SP Jaroszówka
 4. Oliwia Bukowska – SP Sobolów

 

Zawody rozegrane w dniu 15 lutego w Zespole Szkół w Sobolowie z udziałem 28 sportowców.

 

Szkoły Podstawowe:

 

Chłopcy:

 1. Bratownik Sebastian – SP Sobolów,
 2. Olesiak Grzegorz – SP Słopnice-limanowski,
 3. Kosmal  Dawid – SP Słopnice,
 4. Bukowski Oskar – SP Sobolów,
 5. Wojciech Palczewski – SP Sobolów,
 6. Kurek Tomasz – SP Krzesławice, pow. myślenicki,
 7. Cefal Sebastian – SP Sobolów,
 8. Baran Jakub – SP Sobolów,
 9. Krzysztof Rajzer –SP Łapanów,
 10. Dawid Pyrek – SP Krzesławice,
 11. Wojciech Bąba – SP Gruszów,
 12. Robert Broda – SP Gruszów
 13. Czuper Grzegorz – SP Krzesławice

 

Gimnazjum

Chłopcy :

 1. Nowak Patryk – Sobolów,
 2. Kasiński Stanisław – Sobolów,
 3. Tawiś Mateusz – Rzezawa,
 4. Żukrowski Jakub – G I Bochnia,
 5. Grzywa Łukasz – G I Bochnia,
 6. Wożniak Damian – Nieszkowice Wielkie,
 7. Michał Myśliwiec – Nieszkowice Wielkie,
 8. Dominik Broda – Żerosławice,
 9. Pniak Wojciech – Rzezawa  
 10. Kuchnik Konrad – Sobolów

 

Dziewczęta SP i Gimnazjum:

 1. Kinga Kosmal  – Słopnice, pow. limanowski
 2. Rajzer Aleksandra  – Łapanów
 3. Kurek Anna – Krzesławice, pow. myślenicki
 4. Zborowska Natalia – Sobolów
 5. Julia Bratownik – Sobolów

Oprac. Leszek Machaj

W dniu 02-06-2012 odbyły się  otwarte Mistrzostwa Myślenic w Tenisie Stołowym  na które zostali zaproszeni zawodnicy LUKS „Sobolik”  Sobolów przez  Klub Sportowy „Zarabie” Myślenice. Pierwszy raz aż tak liczną reprezentacje wystawił „Sobolik” bo aż 17 zawodników, skrzaty: Julia Bratownik, Oliwia Bukowska, Dominik Gęślak, Paweł Statek, młodzicy: Aleksandra Rajzer, Sebastian Bratownik, Oskar Bukowski, Sebastian Cefal  , Wojciech Palczewski, Jakub Baran, Krzysztof Rajzer, Juniorzy:  Nowak Aneta, Patryk Nowak, Stanisław Kasiński, Damian Woźniak, Janusz Nowak, Anna Palczewska. Zawody zgromadziły czołowych zawodników z  Małopolski w kategorii dziewcząt wysokie II miejsca wywalczyła Aneta Nowak .W młodzikach Sebastian Bratownik zajął III miejsce co jest sukcesem bo dopiero jest Żakiem a rywalizował o medale z chłopcami o 2 lata starszymi. Najmłodsze dzieci „skrzaty” miały zorganizowane ognisko i turniej zręcznościowy wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody. Należy podkreślić, że praktycznie wszyscy zawodnicy „Sobolika” startowali w wyższych kategoriach, pomimo tego nawiązywali wyrównaną rywalizację a nawet wygrywali pojedynki z kilka lat starszymi kolegami.

DSC02831

W dniu 14-02-2012 w Zespole Szkół w Sobolowie odbyły się otwarte  Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym  w których wzięło udział 31 uczniów i zawodników LUKS „Sobolik” Sobolów, turniej wchodził w szereg imprez sportowych upamiętniających  750-lecie Sobolowa. W poszczególnych kategoriach wyłoniono zwycięzców:  Skrzaty dzieci do lat 7, dziewczęta, 1-miejsce Julia Bratownik, 2 Anna Niepsuj,  3 Oliwia Bukowska, chłopcy,  1 Paweł Statek, 2  Maciej Stopa, 3 Dominik Gęślak, Skrzaty starsze dzieci do lat 9:  1 Krzysztof Rajzer, 2  Paweł Statek , 3 Filip Niepsuj.  Uczniowie do VI klasy Szkoły Podstawowej: dziewczęta, 1  Aleksandra Rajzer, 2 Julia Bratownik, 3 Anna Niepsuj, chłopcy, 1 Sebastian Bratownik, 2 Oskar Bukowski, 3 Sebastian Cefal. Gimnazjum: dziewczęta,                   1 Natalia Zborowska, 2 Patrycja Węglarz, 3 Agnieszka Ryba, chłopcy,  1 Patryk Nowak, 2 Stanisław Kasiński, 3 Damian Woźniak. Organizatorami imprezy był Zespół Szkół w Sobolowie i Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Sobolik”. Organizatorzy składają podziękowania sponsorom dzięki, którym w ferie zimowe  co roku jest organizowany taki turniej.

DSC02780

W dniu 08-06-2012  w Centrum Szkolenia Ustawicznego im. Jana Pawła II w Radoczy odbyły się Mistrzostwa Małopolski Ludowych Zespołów Sportowych w Tenisie Stołowym,  które są eliminacjami do Mistrzostw Polski LZS. Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Sobolik” wystawił 11 osobową reprezentację:  Anetę Nowak, Janusza Nowaka, Patryka Nowaka, Stanisława Kasińskiego, Damiana Woźniak, Aleksandre Rajzer, Jakuba Baran, Sebastiana Bratownika, Sebastiana Cefal, Oskara Bukowskiego, Wojciecha Palczewskiego .  W kategorii juniorów :  Aneta Nowak wywalczyła mistrzostwo Małopolski trzeci raz z rzędu,   . W kadetach : Stanisław Kasiński wywalczył wicemistrzostwo, Patryk Nowak zajął 3 miejsce. W Młodzikach: Sebastian Bratownik zostaw wicemistrzem Małopolski. Czterech zawodników na podium mistrzostw województwa LZS dla tak małego Klubu jakim jest „Sobolik” to bardzo duży sukces.

20120608211

 

SN850703

W dniu 24-25-03-2012 w Sali Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego odbył się XXIX Ogólnopolski Turniej  Tenisa Stołowego o Puchar „PS” i PZTS w kategorii Żaków (dzieci do 11 lat dziewczęta i chłopcy). Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Sobolik” reprezentował Sebastian Bratownik, który po eliminacjach Wojewódzkich zakwalifikował się do  48 najlepszych zawodników w tej kategorii w Polsce.  W dniu 24-03-2012 eliminacje grupowe miały wyłonić  16 najlepszych zawodników, zawodnicy grali w 8 grupach po sześciu tylko dwóch wychodziło z grupy i Sebastian Bratownik  zakwalifikował się do 16-stki co już było sukcesem. W dniu 25-03-2012 po najpiękniejszym meczu w swojej karierze pokonał kolegę z małopolski i zakwalifikował  do ósemki gdzie ostatecznie zajął  7 punktowane  miejsce w Polsce.  Należy podkreślić, że wszyscy zawodnicy z małopolski weszli do pierwszej dziesiątki , co świadczy o wysokim poziomie tego sportu w naszym województwie.  Zarząd LUKS „Sobolik” Sobolów składa wszystkim podziękowanie, którzy przyczynili się do tego sukcesu, dziękujemy za doping  przedstawicielom i zawodnikom klubów  z Limanowej, Skrzyszowa , Bucza, którzy tak ciepło wspierali naszego zawodnika.

 

 

Sobolik ponownie w czołówce Małopolski

W dniu 10-6-2012 w sali sportowej Szkoły Podstawowej  w Szczytnikach odbył się III Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny w tenisie stołowym  skrzatów dzieci urodzone (2003 r. i młodsi) Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Sobolik  reprezentowało troje najlepszych zawodników w tej kategorii  w klubie Krzysztof Rajzer , Paweł Statek i  Julia Bratownik . Nasi reprezentanci wypadli rewelacyjnie Julia Bratownik zajęła II miejsce a Krzysztof Rajzer III miejsce w Małopolsce. Ponadto odbyło się podsumowanie sezonu po trzech WTK i w generalnej klasyfikacji Julia Bratownik Zajęła II miejsce w Małopolsce a Krzysztof Rajzer III miejsce, jest to sukces dla Klubu oraz tak młodych zawodników, którzy dopiero zaczynają karierę sportową. W przyszłym roku jak wynika z prognoz to „Sobolik” wystawi najliczniejszą reprezentację w tej kategorii w województwie.

 

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy  „Sobolik” w 2013 roku zakończył swoją rywalizacje  o Mistrzostwo IV Ligi na 10 miejscu,zdobywając 12 punktów .Cieszymy się bardzo z sukcesów naszych zawodników i zachęcamy do dalszego treningu przygotowującego do kolejnych zmagań.

Na poniższej stronie mogą państwo zobaczyć statystyki zespołu LUKS Sobolik Sobolów grającego w IV lidze na rok 2012/13 :

http://www.tzts.pl/index.php/iv-liga-meczyzn/tabela/teamstats/5/26-luks-sobolik-sobolow-i

1213_3wtk_mlodzikow_01[1]1213_3wtk_mlodzikow_07[1]

W dniu 3 marca 2013 roku w Zakliczynie rozegrano III Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Młodzików w Tenisie Stołowym z udziałem 74 uczestników.  Na turnieju  LUKS „Sobolik” Sobolów reprezentowali :dziewczęta Julia Bratownik i Aleksandra Rajzer, chłopcy Krzysztof Rajzer i Sebastian Bratownik. Bardzo dobrze wypadł Sebastian Bratownik zajmując II miejsce w Małopolsce natomiast VII miejsce zajęła Aleksandra Rajzer.

Do pobrania:
kolejność i punktacja turnieju młodziczek i młodzików.

Kolejność pierwszych szóstek i zdjęcia z turnieju:

Młodziczki:
1. KOZIOŁ Sandra (KS PODWAWELSKI Kraków)
2. PIETRZAK Agnieszka (KS GORCE Nowy Targ)
3. PYTEL Aleksandra (UKS ZIELONKA Brzesko)
4. KOZIOŁ Zuzanna (LUKS SKRZYSZÓW Skrzyszów)
5. DANAJ Natalia (UKS ROKICIE Szczytniki)
6. GĄDEK Natalia (UKS ROKICIE Szczytniki)

Młodzicy:
1. PAPIEŻ Filip (KS SPEKTRUM KARPOL Słopnice)
2. BRATOWNIK Sebastian (LUKS SOBOLIK Sobolów)
3. GALUS Mateusz (LUKS SKRZYSZÓW Skrzyszów)
4. MOREK Radosław (KS PODWAWELSKI Kraków)
5. SUŁKOWSKI Bartosz (UKS PŁOMIEŃ Limanowa)
6. MOSKAŁA Grzegorz (MTS PIAST Skawina)

II WTK Skrzatów

 P170313_10.12_[01]P170313_12.44

W dniu 17-03-2013r w Gimnazjum w Niegowici odbył się II Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów (dzieci urodzone 2004r i młodsze) w którym Ludowy Uczniowski Klub Sportowy  „Sobolik” Sobolów  reprezentowało  7  zawodników, dziewczęta: Julia Bratownik, Anna Niepsuj, Faustyna Jaworska, chłopcy: Dominik Gęślak, Filip Niepsuj, Statek Paweł, Stopa Maciej.  Po zaciekłych pojedynkach  I  miejsce  zajęła Julia Bratownik , która w generalnej klasyfikacji Skrzatów prowadzi  w Małopolsce, natomiast dużą  i miłą niespodziankę zrobiła  trenerowi  Faustyna Jaworska, która jako debiutantka wywalczyła wysokie IV miejsce, Anna Niepsuj zajęła VI miejsce. Bardzo dobrze wypadli wszyscy chłopcy w tak mocno obsadzonej kategorii a szczególnie Paweł Statek, który po emocjonujących walkach zajął, V miejsce.

W dniu 10-6-2012 w sali sportowej Szkoły Podstawowej  w Szczytnikach odbył się III Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny w tenisie stołowym  skrzatów dzieci urodzone (2003 r. i młodsi)

SN850823

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Sobolik  reprezentowało troje najlepszych zawodników w tej kategorii  w klubie Krzysztof Rajzer , Paweł Statek i  Julia Bratownik . Nasi reprezentanci wypadli rewelacyjnie Julia Bratownik zajęła II miejsce a Krzysztof Rajzer III miejsce w Małopolsce. Ponadto odbyło się podsumowanie sezonu po trzech WTK i w generalnej klasyfikacji Julia Bratownik Zajęła II miejsce w Małopolsce a Krzysztof Rajzer III miejsce, jest to sukces dla Klubu oraz tak młodych zawodników, którzy dopiero zaczynają karierę sportową. W przyszłym roku jak wynika z prognoz to „Sobolik” wystawi najliczniejszą reprezentację w tej kategorii w województwie.

W dniu 24-03-2012 w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Książnicach odbył się II Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny w tenisie stołowym  skrzatów dzieci urodzone (2003 r. i młodsi) Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Sobolik  reprezentowało dwoje najlepszych zawodników w tej kategorii  w klubie Krzysztof Rajzer i Julia Bratownik ( najmłodsza zawodniczka zawodów zaledwie liczy 7 lat). Nasi reprezentanci wypadli rewelacyjnie Julia Bratownik zajęła II miejsce a Krzysztof Rajzer IV miejsce w Małopolsce. Obydwoje zasłużyli na tak dobre wyniki własną pracą, trenując  5 razy w tygodniu i bardzo solidnie się przygotowywali do tego turnieju. Należy podziękować  przede wszystkim rodzicom za ich zaangażowanie w działalność Klubu.1112_skarzatki_2wtk1112_skrzaci_2wtk

Podwójne  Mistrzostwo Małopolski  Uczniowskich Klubów Sportowych  dla Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sobolik”

W dniu 10-02-2011r. w Domu Wiejskim w Chrostowej odbył się turniej tenisa stołowego o Puchar Chrostowej, który został zorganizowany przez Radę Sołecką Chrostowej  i Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Sobolik. W zawodach wzięło udział 15 zawodników w trzech grupach wiekowych. W kategorii skrzatów do 7 lat zwyciężył: Krzysztof Rajzer, 2 Oliwia Bukowska, 3 Julia Bratownik, w młodzikach 13 lat : 1 Oskar Bukowski, 2 Sebastian Cefal, 3 Kamil Talarczyk, juniorzy do 18 lat:  1 Aneta Nowak, 2 Natalia Zborowska, 3 Janusz Nowak. Puchar Chrostowej wręczył Anecie Nowak Pan Sołtys Edward Klejdysz i Pan Prezes LUKS „Sobolik” Sobolów Krzysztof Sotoła. Sędzią   zawodów był  Pan Krzysztof Kluba.  Nagrody i medale ufundowali: Pan Koller Stanisław, Pan Tomasz Rajzer, Pan Tomasz Bratownik, Pan  Jerzy Gądek, Pani  Ewelina Kluba, Pan  Krzysztof Kluba, Pan Stefan Kasiński, Pan Piotr Stańdo z Trzciany, Pan Wiesław Kukla z Łąkty Dolnej. Dzięki  wyżej wymienionym sponsorom było możliwe zorganizowanie w okresie ferii zimowych aż cztery turnieje   tenisa stołowego: 01-02-2011r Mistrzostwa Zespołu szkół w Sobolowie, 03-02-2011r turniej o Puchar Komendanta KPP w Bochni, 08-02-2011r. Mistrzostwa Kamyka i 10-02-2011r Puchar Chrostowej. W imieniu dzieci wszystkim sponsorom serdeczne podziękowania składa zarząd Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sobolik” Sobolów.   

Crost

Olkusz UKS 034Olkusz UKS 036

W dniu 30-10-2010r. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Olkuszu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa Małopolskiego Uczniowskich Klubów Sportowych w  kategorii żaków i młodzików. Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Sobolik” wystawił ośmio osobową reprezentację, żaczki : Natalia Gądek i Aleksandra Rajzer, żacy:  Sebastian Bratownik, Oskar Bukowski, Sebastian Cefal , Wojciech Palczewski, młodzicy:  Jakub Baran, Mateusz Gądek. W kategorii żaków Sobolik okazał się nie do pokonania w małopolsce,  Natalia Gądek i Aleksandra Rajzer zdobyły pierwsze miejsce nie pozwalając nikomu odebrać sobie zwycięstwa.  Sebastian Bratownik i Oskar Bukowski biorąc przykład  z koleżanek po dramatycznym meczu z UKS Limanowa stanęli na najwyższym podium. Na wyróżnienie zasługuje występ Oskara Bukowskiego, który w finale zaciętą grą w singla doprowadził  do remisu a następnie w debla wspólnie z Sebastianem Bratownikiem potrafili się opanować  i wygrali 3:2 pomimo tego,  że mają po 9 lat. Cała reprezentacja żaczków „Sobolika”  trenuje już kilka lat wszyscy od 6 roku życia. Do mistrzostw  województwa małopolskiego przygotowywali się od wakacji trenując  pod okiem trenera Krzysztofa Kluby i trochu szkoda że druga drużyna chłopców Wojciech Palczewski  i Sebastian Cefal  była tak blisko 3 miejsca i zabrakło szczęścia ale sport  jest  właśnie taki. Bardzo miło było obecnym na mistrzostwach działaczom „Sobolika” jak trenerzy z innych klubów gratulując mówili , że jesteście w żaczkach potęgą w małopolsce bo faktycznie jako jedyni zdobyliśmy 2 pierwsze miejsca. Obydwie pierwsze drużyny zakwalifikowały się do półfinałów mistrzostw Polski.  Należy podkreślić, że takie wyniki są możliwe dzięki  bazie treningowej w Domu Wiejskim  w Chrostowej  w stworzeniu, której  nie sposób zapomnieć o zaangażowaniu: Jana Nowaka, Krzysztofa Woźniak i Pana Wójta Jana Kulig za co dziękuje  zarząd  „Sobolika”.

 

W dniu 08-11-2009r w Jaśle odbyły się Półfinały Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym Uczniowskich Klubów Sportowych, gdzie  Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Sobolik” Sobolów w kategorii żaków reprezentowały dwie drużyny dziewczęta Aleksandra Rajzer III klasa Szkoły Podstawowej w Łapanowie i Natalia Gądek II klasa Szkoły Podstawowej w Grabiu, chłopcy Sebastian Bratownik, Sebastian Cefal, Oskar Bukowski wszyscy II klasa Szkoły Podstawowej w Sobolowie. Po  zaciętych pojedynkach drużyny dziewcząt i chłopców zajęły drugie miejsca co jest miłym zaskoczeniem dla działaczy jak i też samego trenera Krzysztofa Kluby, ponieważ obydwie drużyny wiekowo były najmłodsze na całym turnieju a tak dobrze wypadły. Na uwagę zasługuje występ Aleksandry Rajzer, która pierwszy raz startowała na zawodach o tak wysokiej randze i świetnie radziła sobie ze stresem zachowując się jak doświadczony zawodnik, Natalia Gądek już była 5 w Polsce do 8 lat i pomimo tak młodego wieku jest już  doświadczoną zawodniczką i nie zawiodła. Sebastian Bratownik zaskoczył przeciwników rewelacyjną grą wygrywając wszystkie pojedynki co pozwoliło na zajęcie II miejsca. Występami wzbudził sympatię widowni, ponieważ jest jeszcze mały i nie dostawał do siatki przy stole w związku z czym rywale serwowali mu za siatkę, musiał się podpierać lewą ręką wyskakiwał na stół odbierał serwa i machał przy tym nogami co wywoływało śmiech na widowni a następnie brawa jak zdobywał punkty. Wyjazd był w całości finansowany przez Urząd Gminy w Łapanowie. Należy podkreślić, że tak duży sukces można było osiągnąć dzięki świetnej współpracy wszystkich pracowników Urzędy Gminy w Łapanowie z Zarządem LUKS „Sobolik” Sobolów za co bardzo dziękujemy.

W dniu 09-05-2009r. w Hali Sportowej Gimnazjum w Jadownikach odbyły się MistrzostwaWojewództwa Małopolskiego Ludowych Zespołów Sportowych w tenisie stołowym.

LZS

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Sobolik” wystawił pierwszy raz aż 9 osobową reprezentację. Najmłodsi zawodnicy turnieju w kategorii młodzik z którymi LUKS „Sobolik” wiąże przyszłościowo duże nadzieje,  Natalia Gądek (7 lat) i Sebastian Bratownik 7 lat) sklasyfikowani zostali na miejscach (9-12) w tej samej kategorii wiekowej do 13 lat Patryk Nowak sklasyfikowany został na miejscu 5-6 natomiast bardzo dużą niespodziankę sprawił trenerowi Krzysztofowi Klubie i kierownikowi drużyny młodzieżowej Janowi Nowak, Stanisław Kasiński, który po pięknej grze wywalczył 3 miejsce o wicemistrzostwo województwa przegrał minimalnie w 5 secie na tak zwane równowagi gdzie prowadził na początku 7 do 2. Reprezentująca klub w kategorii kadetów (15 lat) Aneta Nowak po dramatycznym meczu o 3 miejsce z zawodniczką LUKS „Lipie” w 5 secie przegrała dwoma punktami ostatecznie zajęła wysokie 4 miejsce. Kategoria Juniorów zgromadziła czołowych zawodników w, której nie zawiodła jak zwykle Aneta Osika wywalczyła 3 miejsce a Malik Mateusz został sklasyfikowany na miejscu 5-6 po bardzo trudnych pojedynkach, Przemysław Kruczek zajął miejsce 12. W seniorkach z łatwością wywalczyła I miejsce Ewelina Kluba na zdjęciu.  Po zakończeniu zawodów gratulacje zawodnikom złożyli działacze: Tarnowskiego Zrzeszenia LZS oraz zarząd LUKS „Sobolik”. Pierwszy raz w historii LUKS „ Sobolik” Sobolów aż  3 zawodników było na podium natomiast 6 w pierwszej szóstce. Prezes LUKS „Sobolik” Pan Krzysztof Sotoła i dyrektor sportowy sekcji tenisa stołowego Pan Tomasz Rajzer składali osobiście gratulacje trenerowi Krzysztofowi Klubie i zawodnikom podkreślając, że pięcioletnia społeczna praca trenerska zaczyna przynosić rezultaty. Duże zaangażowanie Pana Wójta Gminy Łapanów Jana Kuliga i radnego Chrostowej Krzysztofa Woźniak w adaptacje na bazę treningową klubu,  byłego budynku GS w Chrostowej przyczyniło się  do tego sukcesu , ponieważ od dwóch lat dzieci w Domu Wiejskim w Chrostowej mają idealne warunku do treningu za co bardzo dziękuje zarząd LUKS „Sobolik”.

Sukces zawodników z LUKS „Sobolik” Sobolów w Częstochowie na Ogólnopolskim Turnieju Tenisa Stołowego Skrzatów

SN852831talenty

 SN852829

W dniu 21-05-2009r. w Hali Sportowej „Polonia” w Częstochowie odbył XV Ogólnopolski Turniej w Tenisie Stołowym Skrzatów (dzieci do lat 8) i Żaków (dzieci do lat 11) uznawany jako  Mistrzostwa

Polski Skrzatów, które zgromadziły 200 zawodników. Taki turniej jest tylko jeden w roku i skupia najlepszych zawodników  w Polsce. Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Sobolik” wystawił trzech osobową reprezentację w kategorii skrzatów Natalię Gądek (7 lat) i Sebastiana Bratownik 7 lat) oraz w żakach Mateusza Gądek (11 lat). Pierwszy raz w okresie działalności LUKS „ Sobolik” Sobolów aż  2 zawodników Natalia Gądek i Sebastian Bratownik  zakwalifikowało się do pierwszej 16 po bardzo trudnych grach eliminacyjnych w grupach. Wzbudziło to bardzo wielką sensację wśród działaczy klubu,  którzy co kilka minut kontaktowali się telefonicznie z trenerem Krzysztofem Klubą dopytując o wyniki. Rywalizacja sportowa była na bardzo wysokim poziomie Sebastian Bratownik w grze o wejście do ćwierć finału w 5 secie przegrał dwoma punktami zajmując ostatecznie bardzo wysokie 9 miejsce. Wielką i bardzo miłą niespodziankę trenerowi Krzysztofowi Klubie sprawiła Natalia Gądek przegrywając minimalnie o brązowy medal i ostatecznie zajęła sensacyjne 5 miejsce.  Pan Prezes Krzysztof Sotoła i dyrektor sportowy sekcji tenisa stołowego Pan Tomasz Rajzer oraz kierownik drużyny młodzieżowej Pan Jan Nowak składali osobiście gratulacje zawodnikom podkreślając, że  ich kilkuletnie treningi przynoszą rezultaty. Gratulacje zawodnikom w następnym dniu  złożył osobiście Wójt Gminy Łapanów Pan Jan Kulig. Zarząd Klubu złożył podziękowania i gratulacje rodzicom, Natalii Gądek i Sebastiana Bratownik, którzy bardzo są zaangażowani w działalność klubu. Należy podkreślić  że do tego sukcesu przyczynili się też Pan Wójt Jan Kulig i pracownicy Urzędu Gminy w  Łapanowie pomagając zorganizować wyjazd, którym osobiście podziękowania złożyli działacze i zawodnicy LUKS „Sobolik” Sobolów. Tak wysokie miejsca zawodników LUKS „Sobolik” Sobolów wzbudziły bardzo duże zainteresowanie trenerów z Dużych Ośrodków Szkoleniowych w Polsce, którzy pytali trenera Krzysztofa Klubę o system treningowy i szkolenie zawodników. Trener Krzysztof Kluba podkreślał bardzo duże zaangażowanie rodziców szczególnie Anny i Tomasza Bratowników i  Bogumiły i Jerzego Gądków co szczególnie przyczyniło się do tego sukcesu.

W dniu 17-08-2009r. w Domu Wiejskim w Chrostowej odbył się Polsko-Włoski Turniej Tenisa Stołowego w którym brały udział dzieci i młodzież z Polski i Włoch.

2009 Chros Włos 0202009 Chros Włos 045

 2009 Chros Włos 0462009 Chros Włos 045

 

Zawodnicy startowali w czterech grupach wiekowych, dziewcząt i chłopców. Po ciekawych pojedynkach wyłoniono finalistów, którzy zajęli miejsca w kategoriach: Skrzaty-dziewczęta, 1-miejsce Natalia Gądek, 2-Julia Bratownik, chłopcy 1-Wojciech Palczewski, 2-Jakub Trzósło, 3-                                      Krzysztof Rajzer, młodziczki: 1-Aleksandra Rajzer, 2-Monika Łuszcz, 3- Julia Bratownik, młodzicy: 1- Sebastian Bratownik, 2-Sebastian Cefal, 3-Oskar Bukowski, kadetki: 1-Aneta Nowak, 2-Edyta Gryglik, 3-Gulia Silwano, kadeci: 1-Stanisław Kasiński, 2-Patryk Nowak, 3-Dominik Broda, juniorki i starsze zawodniczki: 1-Ewelina Kluba, 2-Aneta Nowak, 3-Agnieszka Kruczek, mężczyźni: 1-Dawid Gryglik, 2-Francesco Silwano, Paweł Trzósło. W grze finałowej chłopców starszych pomiędzy Dawidem Gryglik z Gliwic a Francesco Silwano Włochy wywiązała się pasjonująca, walka, która kibicom dostarczyła bardzo dużo emocji. Najmłodszą uczestniczką turnieju była Julia Bratownik 4-lata, którą bardzo podziwiali goście z Włoch za bardzo ambitną grę (zdobyła dwa medale).  Laureatom Turnieju w imieniu Wójta Gminy Łapanów nagrody wręczał Pan Wojciech Sotoła Kierownik Referatu Sportu i Rekreacji Urzędu Gminy w Łapanowie. Organizatorem turnieju był Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Sobolik przy współpracy Urzędu  Gminy w Łapanowie. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Zawodnik Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Sobolik Sebastian Bratownik powołany do reprezentacji  małopolski.

Krakowski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego na wniosek Komisji Szkoleniowej powołał Sebastiana Bratownika (  9 lat III klasa Szkoły Podstawowej w Sobolowie ) w  skład reprezentacji Województwa Małopolskiego na mecz drużynowy i turniej indywidualny „Małopolska – Śląsk”  z okazji Święta Niepodległości 11 listopada. Mecz rozegrany zostanie  w Gilowicach koło Żywca 11.11.2010  o godz. 10.00 –sala gimnastyczna Szkoły  Podstawowej i Gimnazjum nr 1  ul. Siedlakówka 37. Jest to wielkie wyróżnienie dla zawodnika jak i też Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sobolik” , który posiada w swoich szeregach uzdolnionych zawodników, którzy nie przekroczyli 10 lat: Aleksandra Rajzer, Natalia Gądek, Oskar Bukowski, Sebastian Cefal, Wojciech Palczewski, Krzysztof Rajzer, Julia Bratownik, Oliwia Bukowska, życzymy im wszystkim dalszych sukcesów sportowych.  Zarząd Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Sobolik  serdecznie zaprasza na mecz.

Zawodniczki  LUKS „Sobolik” Sobolów zdobyły Mistrzostwo Województwa Małopolskiego Uczniowskich Klubów Sportowych w Tenisie Stołowym.

Najmłodsza męska drużyna zawodów wywalczyła III miejsce.

W dniu 18-10-2009r w Zespole Szkół nr 4 w Limanowej odbyły się Mistrzostwa Województwa Małopolskiego Uczniowskich Klubów Sportowych w Tenisie Stołowym w kategoriach: młodzicy do 13 lat i żaki do 11 lat. Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Sobolik” wystawił cztery drużyny w składach młodzicy: 1 Patryk Nowak i Stanisław Kasiński, 2 Mateusz Gądek i Sebastian Cefal. Żaki  dziewczęta : Natalia Gądek i Aleksandra Rajzer, chłopcy Sebastian Bratownik, Sebastian Cefal, Oskar Bukowski. Rewelacyjnie zagrały dziewczęta w kategorii żaków Natalia Gądek i Aleksandra Rajzer nie przegrały seta o wejście do finału, gdzie w pięknym stylu pokonały drużynę z Żabna 3:0 zdobywając I miejsce. Najmłodsza drużyna zawodów w kategorii żaków wszyscy uczniowie II klasy ZS w Sobolowie Sebastian Bratownik, Sebastian Cefal i Oskar Bukowski zagrała bardzo dobrze zajmując III miejsce o które piękną grą przyciągnął uwagę kibiców Sebastian Bratownik ulegając tylko w jednym meczu czwarto klasiście, zawodnikowi z Limanowej. Bardzo ambitnie zagrali Oskar Bukowski i Sebastian Cefal pomimo, że pierwszy raz startowali na takich zawodach.

liman 004liman 008

liman 009

Drużyna młodzików Patryk Nowak i Stanisław Kasiński pokonała 4 zespoły zajmując ostatecznie 6 miejsce,  Mateusz Gądek i Sebastian Cefal (który jest jeszcze żakiem) zajęła 10 miejsce.

Drużyny żaków: Natalia Gądek, Aleksandra Rajzer, Sebastian Bratownik, Oskar Bukowski, Sebastian Cefal zakwalifikowali się do półfinałów Mistrzostw Polski UKS.

Gratulacje zawodnikom i trenerowi Krzysztofowi Klubie składali obecni na zawodach kierownik drużyny młodzieżowej Jan Nowak, dyrektor sekcji tenisa stołowego Tomasz Rajzer oraz prezes Krzysztof Sotoła

Z rąk Burmistrza Miasta Limanowej dzieci otrzymały dyplomy i puchary a od organizatorów słodycze. Wyjazd na zawody był finansowany przez Urząd Gminy w Łapanowie.P1010289P1010290

Laureaci II Turnieju Tenisa Stołowego rozegranego pomiędzy zawodnikami LUKS „Sobolik” a dziećmi z Włoch w dniu 23-08-2008r. w  nowo wyremontowanej przez Urząd Gminy w Łapanowie Świetlicy Wiejskiej w Chrostowej. W imieniu Wójta Gminy Łapanów nagrody wręczał Pan Tadeusz Mazur.

DSC01779DSC01812

Reprezentacja LUKS „Sobolik na ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego w Częstochowie od góry z lewej stoją Sebastian Bratownik Natalia Gądek, Patryk Nowak, Stanisław KasińskiTrener Krzysztof Kluba i kierownik drużyny młodzieżowej Jan Nowak. Sebastian Bratownik sklasyfikowany został w kategorii Skrzatów ( 7 lat) na 12 miejscu..

 

W dniu 09-02-2008 roku w Zabierzowie Bocheńskim rozegrano turniej tenisa stołowego nasza zawodniczka Ewelina Kluba na najwyższym podium o 1 miejsce stoczyła zaciętą walkę z zawodniczką UKS Sufczyn Julitą Paluch. Mateusz Malik o I miejsce pokonał trenera Krzysztofa Klubę.

DSC01766DSC01768

Reprezentacja dziewcząt Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sobolik” Sobolów, w międzynarodowym turnieju tenisa stołowego, który odbył się w Nowym Targu w dniach 26-27-07-2007r. zdobyła w grach indywidualnych (singlu) 2 medale rywalizując z zawodnikami Państw: Słowacji, Łotwy, Ukrainy, Irlandii, Niemiec, Izraela, Węgier, Szwecji. Pierwszy od lewej kierownik drużyny młodzieżowej Jan Nowak, Aneta Nowak w turnieju drużynowym zdobywczyni 4 miejsca, Ewelina Kluba uczennica Technikum Organizacji i Usług Gastronomicznych w Dąbrowicy  zdobyła srebrny medal w kategorii junior, Aneta Osika zdobywczyni złotego medalu w kategorii kadet. Wiceprezes oraz trener Krzysztof Kluba absolwent Zespołu Szkół w Dąbrowicy im. Zdzisława Włodka. Wyjazd na międzynarodowy turniej tenisa stołowego reprezentacji dziewcząt i chłopców w całości pokrywał Urząd Gminy w Łapanowie pod  patronatem Pana Wójta Jana Kuliga i radnego wsi Chrostowa Krzysztofa Wożniaka oraz Zespołu Szkół w Dąbrowicy im. Zdzisława Włodka.   

 DSC01100 DSC01101 DSC01115 DSC01122

Zdjęcie pamiątkowe z drużyną z Irlandii, która wyeliminowała z gry o wejście do półfinału drużynę chłopców LUKS „Sobolik” Sobolów, która zajęła ostatecznie bardzo dobre 8 miejsce w międzynarodowym turnieju tenisa stołowego, który odbył się w Nowym Targu w dniach 26-27-07-2007r na 22 zespoły z 9 Państw: Słowacji, Łotwy, Ukrainy, Irlandii, Niemiec, Izraela, Węgier, Szwecji, Polski. Od lewej w pierwszym rzędzie: Stanisław Kasiński zdobył bardzo cenne zwycięstwo o 8 miejsce w kategorii młodzik, Mateusz Malik (kadet) kapitan drużyny oraz zdobywca ważnych 3 punktów w turnieju drużynowym, zawodnik z Irlandii, Patryk Nowak sensacja turnieju ma 10 lat a zdobył 2 punkty w  kategorii juniorów (18 lat).

 

Pamiątkowe zdjęcie laureatów Plenerowego Turnieju Tenisa Stołowego, który odbył się w dniach 16-17-08-2007r. w Kamyku Gmina Łapanów  pomiędzy dziećmi i młodzieżą z Włoch  oraz Polski. Organizatorem Turnieju Integracyjnego był Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Sobolik” Sobolów. Najmłodsi uczestnicy turnieju do 7 lat:1 miejsce  Sebastian Bratownik 2 miejsce  Damian Leśniak-Chahidi 3 miejsce oraz najmłodsza uczestniczka turnieju Julia Bratownik, do 10 lat  1  miejsce, Gabriele Faenza- Włochy, 2 miejsce Sebastian Bratownik 3 miejsce  Damian Leśniak-Chahidi 3, do 11 lat 1 miejsce Stanisław Kasiński, 2 Wojciech Śliwa, 3 Patryk Nowak, do 13 lat 1 Francesco Silwano-Włochy, Dawid Gryglik,3 Kamil Leśniak-Chahidi, wśród dziewczyn 1 miejsce Aneta Nowak, 2 miejsce Gulia Silwano-Włochy, 3 miejsce Edyta Gryglik. W kategorii open 1 miejsce Patryk Nowak, 2 miejsce Stanisław Kasiński, 3 miejsce Wojciech Śliwa.   Puchary i medale oraz nagrody rzeczowe wręczali Przewodniczący Rady Gminy Łapanów Andrzej  Śliwa, Działacze LUKS „Sobolik” Sobolów wiceprezes Krzysztof Kluba, dyrektor sportowy Tomasz Rajzer i kierownik drużyny młodzieżowej Jan Nowak. W dniu 18-08-2007r. prezes Klubu LUKS „Sobolik” Sobolów Krzysztof Sotoła zorganizował drużynie z Włoch wyjazd integracyjny z dziećmi z polski na mecz ligowy i basen do miejscowości Proszówki

DSC01324