Liga Strzelecka

Drużyna KS LOK „Puszcza” wygrała X Ligę Strzelecką.

25 maja br. na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Bochni ostatni raz w sezonie strzeleckim 2023/2024 rywalizowały ze sobą Kluby Strzeleckie LOK „Puszcza” Dziewin i „Sobolik” Chrostowa. Tym razem z broni palnej; karabinków Kbks.

Po 10 turniejach ze sporą przewagą punktową zwyciężyli zawodnicy „Puszczy” powtarzając sukces w kolejnym już sezonie.

W klasyfikacji „największej ilości punktów” zwyciężył Piotr Gąsiorek.

W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął Leszek Machaj, na miejscu drugim Jan Nowak a na trzecim stanął Edward Młynarz.

Wszyscy uczestnicy Ligi Strzeleckiej a było ich 45 otrzymali pamiątkowe dyplomy.

W rywalizacji w dniu 25.05 z broni palnej kbks miejsce zwyciężył Jan Nowak („Sobolik”) na drugim miejscu był Patryk Nowak („Sobolik”) a na trzecim zawodnicy „Puszczy” Zenon Małecki i Leszek Machaj. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli strzelcy z „Sobolika”.

Jubileuszowe zakończenie sezonu było okazją do spotkania z osobami towarzyszącymi, dla których przygotowano dwubój strzelecki. Na podium stanęły; zwyciężczyni Karolina Walasik, na miejscu drugim Marzena Machaj a na trzecim Barbara Nowak. Wspomniane panie otrzymały puchary i dyplomy a wszystkie pozostałe zawodniczki okolicznościowe upominki.

Impreza miała również charakter integracyjny. Przygotowano grill i słodki poczęstunek.

Korzystając z wyposażenia Małopolskiego Centrum Strzelectwa w Bochni możliwe było wykonanie turniejów oraz spotkanie przy grillu w miłej atmosferze do późnych godzin.

Dzięki współpracy z MCS zawodnicy mogą trenować w każdym miesiącu doskonaląc swoje umiejętności strzelecki z broni palnej. Podejmowane działania przynoszą efekty i przybywa członków wspomnianych klubów.