Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Festiwalu Tenisa Stołowego Dzieci o Puchar Ministra Sportu.

W dniu 27-11-2013r w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Olkuszu odbył się Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Festiwalu Tenisa Stołowego Dzieci o Puchar Ministra Sportu. W klasach I-IV Szkoły Podstawowej, LUKS „Sobolik” i Szkoły z terenu Gminy Łapanów reprezentowali: Julia Bratownik ZS w Sobolowie i Paweł Statek SP w Cichawce. Nasi zawodnicy wypadli bardzo dobrze Julia Bratownik zwyciężyła pokonując w finale o dwa lata starszą zawodniczkę z Żabna. Debiutujący w tak dużej imprezie sportowej Paweł Statek zakwalifikował się do półfinału gdzie przegrał po wyrównanym pojedynku. Miło było trenerowi, że obecnie prowadzona przez niego Klaudia Karczmarczyk stanęła na III stopniu podium obok Juli Bratownik. Reprezentacja „Sobolika” była wiekowo najmłodsza na całym turnieju i zawodnikami bardzo interesowały się media nawet Paweł Statek udzielał wywiadu dla Radia.